ceramika warsztaty

Cykliczne warsztaty ceramiczne w pracowni

Warsztaty dla osób początkujących i tych, którzy pierwsze spotkanie z gliną mają już za sobą. Na zajęciach pomogę Ci  zaprojektować własną pracę i będę wspierać w czasie wykonania jej z gliny, pokażę techniki modelowania ręcznego, dzięki którym wykonasz swoją własną, niepowtarzalną pracę. Na kolejnych zajęciach skupimy się na sztuce szkliwienia, nauczysz się pokrywać ceramikę barwnikami: angobami i szkliwami. W miłej i spokojnej atmosferze Pracowni Za Buczyną w Mazańcowicach spędzisz  dobry czas, pełen relaksu  i przyjemności tworzenia. Wykonasz własnoręcznie unikatowe prace, których możesz używać w swoim domu. Zobaczysz, że ceramika to fajna sprawa! Zapraszam. 🙂

Uczestnicy: 5-8 osób
Czas trwania: 2 x 45 min.
Koszt w karnecie: 60 zł/os. za zajęcia, 70 zł/os. za udział w pojedynczych zajęciach w miarę miejsc wolnych
Termin: od września 2022 w każdą:   środę: gr. 1 – 9.00-10.30    gr. 2 – 16.00-17.30    gr. 3– 18.00-19.30, czwartek: gr. 4 – 9.00-10.30    gr.5 – 16.00-17.30   gr.6 – 18.00-19.30

warsztaty artystyczne kobiety

Kurs odlewania z mas lejnych - Zrób sobie kubek

To kurs dla nieco wtajemniczonych, którzy pierwsze spotkanie z gliną mają już za sobą. Warsztaty składają się z dwóch etapów: na pierwszych zajęciach nauczymy się odlewania z mas lejnych, na drugich szkliwienia wypalonych prac. Jeśli zechcesz możesz uczestniczyć tylko w pierwszej części warsztatów a prace ukończyć na wybranym warsztacie cyklicznym lub skorzystać z części 2 i umówić się na kolejne spotkanie, oczywiście jeśli zbierze się grupa min.3 os.

W czasie kursu nauczysz się podstaw pracy z lejnymi glinkami ceramicznymi. Dowiesz się jak pracować z formami jedno- i wieloelementowymi. Wykonasz trzy naczynia korzystając z różnych form dostępnych w pracowni, a ja wypalę Twoje prace w wypale biskwitowym w 940 st C. Może to być kubek, filiżanka, talerz, dzbanek, duże jajo lub inne wybrane przez Ciebie formy.  Ukończenie prac (szkliwienie)  do wyboru wykonane przez instruktora lub udział w warsztatach cyklicznych, gdzie wykonasz szkliwienie własnoręcznie wykonanych naczyń. Po około dwóch, trzech tygodniach będzie możliwość odebrania gotowych prac wypalonych w kolejnym wysokim wypale.

Kurs odlewania prac z ceramicznych mas lejnych to fajna zabawa i zaskakujący eksperyment. Zapraszam serdecznie. 🙂

Uczestnicy: 3 – 5 osoby
Czas trwania: 3h
Koszt: 350 zł (wraz z materiałami i pierwszym wypałem 940 st. C bez szkliwienia), cz. 2 – 50 zł (szkliwienie wykonanych trzech prac i wypał ostry 1120 st.C wykonane dodatkowo przez instruktora)
Termin: do ustalenia

biżuteria porcelanowa "Seledynowe kręgi" - kolczyki

Kurs tworzenia biżuterii botanicznej z porcelany

To kurs dla osób kochających tworzenie, dla fascynatów biżuterii, którzy pragną zrobić coś niepowtarzalnego, ale również dla osób szukających chwili wytchnienia i spokoju w przyjaznej atmosferze twórczego działania.

Na zajęciach poznasz technikę pracy w porcelanie, delikatnej białej glince i zagłębisz w jej  tajemniczą historię. Przedstawię Ci zasady projektowania biżuterii i razem  poszukamy inspiracji. Dowiesz się co jest istotne na etapie wykonania projektu, jakie są technologiczne potrzeby biżuterii z porcelany. Mam w tym pewne doświadczenie, ponieważ sama projektuję i wykonuję biżuterię dostępną w sklepie www.loska.pl, zobacz. 🙂 Na kursie chętnie podzielę się z Tobą tajnikami wiedzy na ten temat.

W czasie naszego spotkania wykonasz zawieszki do kolczyków lub bransoletki, medalion i wisiorek, które wyretuszujesz i przygotujesz do wypału. Resztą zajmę się osobiście, zaopiekuję się Twoją pracą. Wpierw wypalę ją  w wypale biskwitowym 940 st. C a następnie wysokim 1240 st.C. Wtedy to porcelana uzyska swoją urzekającą biel.  Warto też wspomnieć, że na kursie dowiesz się na czym polega pokrywanie porcelany złotem lub platyną i jeśli zapragniesz za dodatkową opłatą wykonam zdobienie Twoich prac według przedstawionego projektu.  Zapraszam na spotkanie z niezwykłą porcelanową glinką w Pracowni Za Buczyną w Mazańcowicach! 🙂

Uczestnicy: 4 – 6 osób
Czas trwania: 4-5 h
Koszt: 350 zł (wraz z materiałami, obróbką i dwoma wypałami )
Termin: do ustalenia

Kurs technik emalierskich na metalu, miedzi

W czasie warsztatów wykonasz zdobienie biżuterii emalią, poznasz technikę dekoracji wyrobów metalowych za pomocą szklistych powłok składających się ze sproszkowanych minerałów. Wyroby metalowe to różnorodne formy dostępnych kształtów płytek miedzianych, które  wybierzesz z dostępnych w pracowni i poddasz odpowiedniej obróbce. Będę Ci towarzyszyła w czasie całego procesu emalierskiego.

Emalia to stara, średniowieczna technika, wymagająca skupienia i dokładności,  dająca rewelacyjne efekty barwnych kompozycji. Przejścia kolorystyczne zapewniają  metalowym zawieszkom niepowtarzalność i unikalną kolorystykę. Twoja praca zostanie wypalona w w temperaturze 800-900 st.

Czas trwania: 3h
Koszt: 320 zł (2 x 60 min., wraz z materiałami)
Termin: do ustalenia
Uczestnicy: 4 – 6 osób

filiżanka z ceramiki

Kurs malowania farbami naszkliwnymi na ceramice

To kurs dla osób poszukujących nowych na dobre spędzenie czasu, dla tych, którzy pragną poznać twórcze pomysły dekoratorskie na upiększenie domu, tak, aby tradycyjne naczynia codziennego użytku zmienić w niepowtarzalne dzieła rąk własnych.

W czasie zajęć poznasz technikę malowania ceramiki farbami naszkliwnymi. Pomogę Ci zaprojektować motyw zdobniczy, element, który namalujesz na gotowej ceramice, w tematyce, którą lubisz.  Następnie specjalnie do tego przygotowanymi farbami naszkliwnymi wykonasz dekorację na gotowych naczyniach z fajansu. Pewno zapytasz co to fajans? To rodzaj ceramiki, wytwarzanej z zanieczyszczonego kaolinu, podobny nieco do porcelany. Jakie to będzie naczynie? Co powiesz na gotowy już biały kubek lub dużą filiżankę na kawę lub herbatę, którą będziesz mogła lub mógł używać w swojej kuchni i myć w zmywarce.  Twoja praca pomalowana na kursie, ozdobiona wybranymi przez Ciebie wzorami zostanie wypalona w temperaturze 830 st. w ten sposób farba wtopi się w szkliwo i zostanie dobrze utrwalona i zabezpieczona przed zniszczeniem.

Czas trwania: 3h
Koszt: 260 zł (2 x 60 min., wraz z materiałami)
Termin: do ustalenia
Uczestnicy: 4 – 6 osób

warsztaty biżuteria boho

Kurs tworzenia biżuterii z elementów ceramicznych

Wykonasz z gotowych elementów 2 długie naszyjniki: w stylu boho i z ceramiczną kulą z chwostem. Poznasz podstawowe techniki organizacji, projektowania i planowania warsztatu biżuteryjnego. Dowiesz się jak wykonać modne ozdoby na szyję, gdzie najlepiej zrobić
zaopatrzenie i na co zwrócić uwagę przy zakupie półfabrykatów. Otrzymasz do dyspozycji materiały potrzebne do wykonania naszyjników takie jak: metalowe półprodukty, szklane paciorki, zawieszki, jak również ceramiczne kule i dekoracje.

Czas trwania: 17.00 – 20.00
Koszt: 240 zł (3 x 45 min., wraz z materiałami)
Termin: do ustalenia
Uczestnicy: 4 – 6 osób

Kreatywna glina – kurs ceramiki dla początkujących.

Poznasz podstawy ceramiki: jak przygotować stanowisko, potrzebne materiały i narzędzia. Nauczysz się trzech podstawowych technik modelowania ręcznego na dwóch stopniach trudności. Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę w czasie projektowania i gdzie szukać inspiracji do tworzenia. Stworzysz własne niepowtarzalne naczynia. Na dwóch spotkaniach z których część pierwszej trwa 5 - 6 h poznasz techniki pracy z gliną. Wykonasz prace w trzech technikach ceramicznych a na części drugiej,  który trwa 2b- 3 h dowiesz się jak przygotować pracę do kolejnego etapu,  dowiesz się jak pracować ze szkliwami, poznasz różne metody pracy z kolorem. Na kursie zapewniam wszystkie potrzebne materiały i narzędzia, pomoc i wsparcie w realizacji pomysłów, dwa wypały prac, spokój, wyciszenie w miłej atmosferze przy aromatycznej herbacie. Gotowe naczynia możesz używać w domu, przygotować jako prezent. Twój własny unikatowy!!! Kurs przeznaczony dla osób początkujących, które stawiają pierwsze kroki z ceramiką.

Uczestnicy: 3-5 osób, małe grupy!
Czas trwania: cz.1 - 5 - 6h, cz.2 - 2-3h
Koszt: 700 zł
Termin: do indywidualnego ustalenia

Koszyk
Scroll to Top