ceramika warsztaty

Cykliczne warsztaty ceramiczne w pracowni

Na zajęciach zaprojektujesz i wykonasz prace z gliny według własnego projektu, poznasz techniki modelowania ręcznego, nauczysz się pokrywać ceramikę barwnikami: angobami i szkliwami.

Uczestnicy: 5-7 osób
Czas trwania: 2 x 45 min.
Koszt w karnecie: 40 zł/os. za zajęcia, 45 zł/os. za udział w pojedynczych zajęciach w miarę miejsc wolnych
Termin: od września 2020 w każdą środę: gr. 1 – 16.00-17.30, gr. 2 – 18.00-19.30, czwartek gr. 3 – 9.00-10.30, gr.4 – 16.00-17.30, gr.5 – 18.00-19.30

warsztaty artystyczne kobiety

Kurs odlewania z mas lejnych - Zrób sobie kubek

To kurs, składający się z dwóch etapów: na pierwszych zajęciach uczymy się odlewania z mas lejnych, na drugich szkliwienia wypalonych prac. W warsztatów nauczysz się podstaw pracy z lejnymi glinkami ceramicznymi. Dowiesz się jak pracować z formami jedno- i wieloelementowymi. Na kolejnym spotkaniu wykonasz szkliwienie własnoręcznie wykonanych naczyń.

Uczestnicy: 3 – 4 osoby
Czas trwania: warsztat dwudniowy – część 1 – 2,5 h, część 2 – 1.5 h
Koszt: cz.1 – 150 zł (wraz z materiałami bez szkliwienia), cz. 2 – 100 zł (szkliwienie)
Termin: do ustalenia z grupą

biżuteria porcelanowa "Seledynowe kręgi" - kolczyki

Kurs tworzenia biżuterii botanicznej z porcelany

Na zajęciach poznasz technikę pracy w porcelanie, delikatnej białej glince. Poznasz historię porcelany, jej tajemnicę ukrywaną przez wieki. Poznasz zasady projektowania biżuterii. Gdzie szukać inspiracji, co jest istotne w etapie wykonania projektu, jakie są technologiczne potrzeby biżuterii z porcelany. Według własnego projektu wykonasz zawieszki do kolczyków lub bransoletki, medalion i wisiorek, które zaprojektujesz, wyretuszujesz i przygotujesz do wypału. Dowiesz się na czym polega pokrywanie porcelany złotem lub platyną. Twoje prace będą wypalone w pierwszym wypale zwanym biskwitem następnie zostaną pokryte przeźroczystym szkliwem i wypalone w kolejnym wypale nazwanym ostrym. Za dodatkową opłatą Twoja biżuteria zostanie pokryta złotem lub platyną i wypalona w trzecim wypale.

Uczestnicy: 4 – 6 osób
Czas trwania: 4-5 h
Koszt: 270 zł (wraz z materiałami i trzema wypałami oraz obróbką przygotowującą do kolejnych etapów)
Termin: do ustalenia

Kurs technik emalierskich na metalu, miedzi

W czasie warsztatów wykonasz zdobienie biżuterii emalią, poznasz technikę dekoracji wyrobów metalowych za pomocą szklistych powłok składających się ze sproszkowanych minerałów. Twoja praca zostanie wypalona w w temperaturze 800-900 st.

Czas trwania: 17.00 – 19.00
Koszt: 200 zł (2 x 60 min., wraz z materiałami)
Termin: do ustalenia
Uczestnicy: 4 – 6 osób

filiżanka z ceramiki

Kurs malowania farbami naszkliwnymi na ceramice

W czasie zajęć poznasz technikę malowania ceramiki farbami naszkliwnymi. Wykonasz dekorację na fajansie, jak również na użytkowej formie płaskiej i przestrzennej. Twoja praca wypalona zostanie w temperaturze 830 st. W ten sposób farba wtopi się w szkliwo. Zostanie dobrze utrwalona i zabezpieczona przed zniszczeniem.

Czas trwania: 17.00 – 19.00
Koszt: 160 zł (2 x 60 min., wraz z materiałami)
Termin: do ustalenia
Uczestnicy: 4 – 6 osób

warsztaty biżuteria boho

Kurs tworzenia biżuterii z elementów ceramicznych

Wykonasz z gotowych elementów 2 długie naszyjniki: w stylu boho i z ceramiczną kulą z chwostem. Poznasz podstawowe techniki organizacji, projektowania i planowania warsztatu biżuteryjnego. Dowiesz się jak wykonać modne ozdoby na szyję, gdzie najlepiej zrobić
zaopatrzenie i na co zwrócić uwagę przy zakupie półfabrykatów.

Czas trwania: 17.00 – 20.00
Koszt: 180 zł (4 x 45 min., wraz z materiałami)
Termin: do ustalenia
Uczestnicy: 4 – 6 osób

Kreatywna glina – kurs ceramiki dla początkujących.

Poznasz podstawy ceramiki: jak przygotować stanowisko, potrzebne materiały i narzędzia. Nauczysz się trzech podstawowych technik modelowania ręcznego na dwóch stopniach trudności. Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę w czasie projektowania i gdzie szukać inspiracji do tworzenia. Stworzysz własne niepowtarzalne naczynia. Na dwóch spotkaniach z których każde będzie trwało 2 x 60 min poznasz techniki pracy z gliną. Na pierwszym spotkaniu poznasz wykonasz prace w trzech technikach ceramicznych a na drugim dowiesz się jak przygotować pracę do kolejnego etapu. Jak pracować ze szkliwami, poznasz różne metody pracy z kolorem. Na kursie zapewniam wszystkie potrzebne materiały i narzędzia, pomoc i wsparcie w realizacji pomysłów, dwa wypały prac, spokój, wyciszenie w miłej atmosferze przy aromatycznej herbacie. Gotowe naczynia możesz używać w domu, przygotować jako prezent. Twój własny unikatowy!!!

Uczestnicy: 3-5 osób, małe grupy!
Czas trwania: 2 x 120 min.
Koszt: od 320 do 520 w zależności od wybranej opcji
Termin: do indywidualnego ustalenia

Shopping Cart