Nowy projekt „DRZEWO Życia”

Od lat kiełkował we mnie pomysł na działanie, pragnienie ochrony, wsparcia dla natury. DRZEWO ŻYCIA jako artystyczny projekt, jest zaproszeniem do głębokiej medytacji piękna Natury i obudzenia w nas prawdy, ukrytej w znaczącej symbolice drzew i kultywowaniu ich ważności w życiu całej Ziemi. „Drzewo Życia” jest też wołaniem o pomoc w ochronie praw i prawd przyrody, poprzez prawdziwe przebudzenie świadomości, która sama w sobie jest kluczem do życia w pełni a może i nawet do nieśmiertelności.

„Drzewo Życia” jest elementem działań o szerszym zakresie. Podzielony na kolejne etapy, to proces twórczych spotkań zakończonych konkretnymi koncepcjami, które są wyrazem szerokiej artystycznej wizji i działań do których pragnę zapraszać profesjonalistów, ludzi sztuki. W pierwszym etapie, który rozpoczął się w 2019 roku, rozpoczęłam współpracę z fotografką Dorotą Koperską i makijażystką Beatą Bojdą. Na podstawie projektów stylizacji poszczególnych postaci, które stworzyłam powstało ok.12 wielkoformatowych fotografii kobiet (popiersia), nawiązujących w swojej stylistyce do konkretnych rodzajów drzew i ich symboliki. Poszczególne stylizacje były przez nas szczegółowo omawiane. Materiały do ich wykonania pozyskiwane z otaczającej z pobliskiej przestrzeni a biżuteria inspirowana konkretnym drzewem powstała w mojej pracowni.

Fotografie wykonywane były w czterech sesjach o konkretnej porze roku: wiosna, lato, jesień, zima. Spotkania były swoistym rodzajem dialogu, porozumienia w twórczości, kreacją i medytacją. Powstały kolejne karty kalendarza, który chcemy wydać w kolejnym roku.

Kolejne karty będą ukazywały się w kobiecym czasie kolejnych pełni księżyca, towarzyszyć im będzie opis i relacja z powstawania poszczególnych etapów. Relacja na nowej stronie Instagramu: @loska_jewerly

Koszyk
Scroll to Top