„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie”. 
Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Cel operacji: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji. Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.
LOSKA-EDUKACJA I SZTUKA | Kursy wieloetapowe - Pracownia za Buczyną - Loska
Kursy wieloetapowe w Pracowni za Buczyną Agnieszki Loski w Mazańcowicach. Warsztaty artystyczne: ceramika - masa lejna, ceramika - biżuteria, biżuteria z porcelany.
kursy wieloetapowe
18129
page-template-default,page,page-id-18129,cookies-not-set,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,overlapping_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
Loska Art - warsztaty - za buczyną - artystyczne - liść

Kursy

wieloetapowe

1

Ceramika - masa lejna

Dwudniowy warsztat, w czasie którego poznacie technikę odlewania z mas lejnych. Płynna glina wlewana do form gipsowych osadza się na jej ściankach przybiera kształt wybranego naczynia, po upływie określonego czasu nadmiar zostaje wylany a naczynie pozostawione do wyschnięcia. Następnie jest retuszowane i przygotowane do wypału. Schnie w dobrych warunkach około tygodnia, potem zostaje wypalone w pierwszym wypale zwanym biskwitem a następnie szkliwione i powtórnie wypalone w wysokim wypale zwanym ostrym.

Piątek – 17.00 – 20.00 – poznanie techniki odlewania z form gipsowych jedno- dwu- i trzyelementowych, praca z masą lejną.
Sobota – 9.00 – 12.00 – retusz modeli, przygotowanie do wypału, zdobienie naczyń metodą szelaku ( wypukłego wzoru)
Kolejny piątek do ustalenia– 17.00 – 19.30 – szkliwienie prac metodą zanurzania z zastosowaniem szkliw do wysokiego wypału, tzw.spożywczego.
Czas trwania: 8 x 60 min.
Koszt: 200 zł – 8 h, 150 zł bez szkliwienia
Termin: do ustalenia
Uczestnicy: 4 – 5 osób

loska-bizuteria

Ceramika – biżuteria z ceramiki

Wykonasz elementy z gliny, przygotujesz do wypału i udekorujesz szkliwami. Powstałe prace będą stanowiły element większej całości. Będą to zawieszki kolczyków, czy też wisiorów. Następnie połączysz elementy tworząc naszyjniki, bransolety i brosze.

Czas trwania: 3 x 2 h
Koszt: 150 zł (wraz z materiałami i wypałem)
Termin: do ustalenia
Uczestnicy: 4 – 6 osób

loska-ceramika

Ceramika - biżuteria z porcelany

Poznasz pracę w porcelanie, delikatnej białej glince. Wykonasz półprodukty, które zaprojektujesz, wyretuszujesz i ozdobisz srebrem. Następnie połączysz elementy z gotowymi półproduktami biżuteryjnymi i wykonasz naszyjnik, bransoletkę lub broszę

Czas trwania: 3 x 2 h
Koszt: 150 zł (wraz z materiałami i wypałem)
Termin: do ustalenia
Uczestnicy: 4 – 6 osób