„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie”. 
Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Cel operacji: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji. Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.
LOSKA-EDUKACJA I SZTUKA | Blog - Loska - Zapiski z Podróży do Nowej Zelandii - Hobbiton
Podróż do Nowej Zelandii Agnieszki Loski, artysty z Pracowni za Buczyną. Wspomnienia, skojarzenia, emocje, inspiracje.
Aktualności, Loska, zapiski z Podrózy do Nowej Zelandii, Hobbiton
17807
post-template-default,single,single-post,postid-17807,single-format-gallery,cookies-not-set,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,overlapping_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Nowa Zelandia – Hobbiton

Nowa Zelandia – Hobbiton

Ruszamy dalej do Hobbitonu, magicznej krainy naszej wyobraźni, która tworzyła niesamowite obrazy, kiedy zafascynowani pochłanialiśmy kolejne karty „Władcy pierścieni”.

I tak właśnie jest, film nie jest iluzją, tu wszystko jest prawdziwe. Słodkie mieszkanka małych ludzi z wielkimi owłosionymi stopami oddane są z każdym detalem. Warsztaty, krzesełka, mokre spodenki wiszące na sznurze… Skrzętnie uprawiane ogródki pełne zbiorów dorodnych jabłek, dyni i gruszek. Każde drzwi, okienko, zamek w furtce wykonano z ogromną pieczołowitością.

I ta przestrzeń: zielone wzgórza pokryte intensywnie zieloną trawą, pełne owiec, baranów i krów. A na środku krainy ogromna rozłożysta sosna, którą reżyser filmu Peter Jackson zauważył jako pierwszą, i to dzięki niej osadził akcję filmu w tym miejscu. Warto wspomnieć o smacznym trunku, który sączyliśmy w uroczej karczmie „Pod Zielonym Smokiem”, gdzie Hobbici spotykają się, by uczcić chwilę dnia codziennego. Wyjeżdżamy ukontentowani przeżyciem. Wieczorem pyszne tajskie.